ęzi gospodarki, która dzięki otwartym granicom może się rozwijać. To wszystko sprawia, że mamy możliwość otrzymania świetnych rezultatów z bardzo dobrymi warunkami współpracy. Pacjenci z takich krajów jak Wielka Brytania, Dania, Finlandia czy nawet nasi sąsiedzi z Niemiec bardzo często wybierają przygraniczne miejscowości jako cel swoich wizyt. To jest właśnie turystyka medyczna, bo ktoś po przyjeździe do lekarza na przykład stomatologa zostanie u nas na dłużej i będzie zwiedzał także atrakcyjne turystycznie regiony.
Turystyka medyczna cieszy się ogromną popularnością w naszym kraju. Z racji niskich kosztów leczenia, Polska jest oczywiście miejscem, do którego przyjeżdżają ludzie z innych stron świata na leczenie. Dobrym przykładem jest tutaj stomatologia. Daje ona możliwość odpowiedniego zapoznania się z ofertą, doborem leczenia do specyfiki pacjenta. Wykwalifikowany personel w połączeniu z najlepiej wyposażonymi gabinetami to gwarancja sukcesu biznesowego. Wiedzą o tym gabinety stomatologiczne i mają choćby strony także w języku obcym. Wszystko to sprawia, że będą oni mieli możliwość uzyskania jak najlepszych efektów w jak najlepszej cenie.
Czemu trzeba uważać na kwasy?
Co niszczy nasze zęby? Próchnica jest chorobą cywilizacyjną tak starą, że stanowiła jedną z głównych przyczyn śmierci ludzi pierwotnych. Dzisiaj na szczęście stomatologia jest świetnie rozwiniętym działem medycyny, więc współcześnie nikt z tego powodu nie umiera. Również fakt, że myjemy zęby i mamy świadomość tego, że należy o nie dbać, znacznie poprawia nasz ogólny stan zdrowia. Wracając do pytania - zęby psują bakterie, które żywią się cukrem. Poza tym nasze szkliwo jest również osłabiane przez kwasy, przez co traci swoją wytrzymałość. To zła wiadomość dla tych, którzy lubią sałatki i wino. Jednak nie musimy rezygnować z tych przyjemności - warto po prostu częściej myć zęby i odwiedzać regularnie swojego stomatologa.
O powikłaniach leczenia kanałowego
Leczenie kanałowe jest zawsze leczeniem warunkowym i nigdy nie ma 100% pewności, że się powiedzie. Ze względu jednak na fakt, iż jest to często jedyna metoda uchronienia zęba przed usunięciem, warto podjąć ryzyko.
Powikłania mogą wystąpić zarówno podczas leczenia, jak i jakiś czas po jego przeprowadzeniu. Do tych występujących w trakcie leczenia zaliczamy:
brak możliwości opracowania kanału w całości ze względu na zmniejszenie jego światła wskutek zwapnienia
perforację (przedziurawienia) ściany kanału
złamanie narzędzia w kanale podczas jego opracowywania lub wypełniania
ukruszenie korony zęba
wystąpienie dolegliwości bólowych, obrzęku, a nawet ropnia
przepchnięcie materiału wypełniającego kanał poza wierzchołek korzenia, co może powodować przejściowe dolegliwości bólowe
przepchnięcie płynu do płukania kanałów poza wierzchołek zęba, co może wymagać leczenia za pomocą antybiotyku.
Powikłaniami mogącymi pojawić się nawet jakiś czas po wypełnieniu kanałów są:
dolegliwości bólowe spowodowane na przykład materiałem przepchniętym do wnętrza zatoki szczękowej
brak zagojenia się zmian okołowierzchołkowych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Leczenie_kana%C5%82owe#Powik.C5.82ania