Stomatologia - krótki poradnik dla pacjentów - Stomatologiczny

Dobry stomatolog Bytom

Jama ustna – higiena

Higiena jamy ustnej wskazywana jest przez wielu specjalistów jako kluczowy element dbania o swoje uzębienie. Tylko troszcząc się w sposób odpowiedni o higienę jamy ustnej ma się możliwość realnego poprawienia stanu swojego uzębienia

Stomatologia - krótki poradnik dla pacjentów - Stomatologiczny Dobry stomatolog Bytom
i zrobienia wszystkiego co w naszej mocy aby uniknąć nie tylko próchnicy, ale także szeregu innych chorób. Higiena jamy ustnej polega na myciu zębów po każdym posiłku. Mycie to nie może trwać jednak kilka czy kilkanaście sekund. Nawet kilkadziesiąt sekund to jest za mało i trzeba mieć tego jasną świadomość. Higiena jamy ustnej to takie czynności, które odpowiadają w największym stopniu zaleceniom stomatologów i dentystów. Trzeba stosować też nici dentystyczne, różnego rodzaju preparaty antybakteryjne.

Myjąc zęby warto mieć na uwadze kilka kluczowych elementów. Po pierwsze – mycie musi odbywać się kilka razy dziennie. Absolutnym minimum jest mycie zębów rano i wieczorem. Specjaliści wskazują jednak, że dobrze, kiedy zęby myte są po prostu kilka razy dziennie po każdym z posiłków. Myjąc zęby trzeba robić to właściwie. Co to znaczy właściwie myć zęby? Znaczy to tyle, że trzeba myć je długo – kilka minut. Trzeba również tak samo szczotkować każdy ząb, nie pomijać niektórych fragmentów jamy ustnej. Tylko to da szansę na uzyskanie pełni efektów . Kolejna rzecz – to płyny do płukania jamy ustnej lub innego rodzaju preparaty wskazywane przez lekarzy. One w trakcie dnia mogą pomóc utrzymać odpowiednia higienę jamy ustnej i dają szansę na zdrowe zęby przez długie lata.

Korony zębowe

Korona (błędnie potocznie zwana koronką) ? stałe uzupełnienie protetyczne odtwarzające znaczny ubytek korony klinicznej zęba. Korony mogą być wykonywane ze stopu metalowego, akrylu, stopu metalowego licowanego (pokrywanego od widocznej strony licowej korony) akrylem, kompozytem lub ceramiką; stosuje się również korony pełnoceramiczne bez podbudowy metalowej, wytwarzane za pomocą technologii CAD/CAM. Korona protetyczna bywa również częścią mostu protetycznego, którego wykonanie umożliwia uzupełnianie braków międzyzębowych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Korona_protetyczna

O stomatologii w Polsce

Stomatologia w Polsce jest rozwiniętym rynkiem, który od wielu lat cieszy się bardzo dużą popularnością. Wszystko to sprawia, że coraz więcej licealistów wybiera właśnie stomatologię i interesuje się tym właśnie tematem. Nie ulega jednak wątpliwości fakt, że nie każdy może wybrać się na stomatologię, bo studia te wymagają od kandydatów wielu indywidualnych cech osobowości. Trzeba też jasno przyznać, że stomatologia wymaga dużego skupienia, potężnej dawki wiedzy i tego, aby w dobry sposób wykorzystać możliwość nauki czy to w szkole czy już potem w trakcie zaawansowanych i wymagających studiów stomatologicznych.

Rynek stomatologii w Polsce rozwija się z roku na rok dając możliwość uzyskania bardzo dobrych zwrotów z inwestycji, a co za tym idzie po prostu życia na odpowiednim poziomie. Stomatologia w Polsce to nie tylko prywatne gabinety dentystyczne, ale także szereg placówek publicznych, które działają na zasadzie umów podpisanych z Narodowym Funduszem Zdrowia. Trzeba jednak wyraźnie napisać, że rynek stomatologii w Polsce jest skupiony wokół przedsiębiorstw prywatnych. Myśląc o wizycie u dentysty najczęściej właśnie kojarzymy to z wizytą płatną u odpowiedniego specjalisty. Stomatologia jest na tak dobrym poziomie, że do naszego kraju przylatuje bardzo dużo osób z innych krajów i to daje szansę na coraz lepszy rozwój i szereg różnego rodzaju benefitów włącznie z możliwością rozwijania kariery poza granicami Polski.