Stomatolog - co warto wiedzieć przed wizytą - Stomatologiczny

Gabinet dentystyczny Chorzów

Choroby dziąseł - parodontoza

Mało kto wie, ale parodontoza to nie jest prawidłowa nazwa na znany problem stomatologiczny. Poprawna nazwa to PARADONTOZA, jednak żeby uniknąć nieporozumień, można po prostu powiedzieć, że to zapalenie przyzębia.

Stomatolog - co warto wiedzieć przed wizytą - Stomatologiczny Gabinet dentystyczny Chorzów
/> Jest to nieprzyjemna choroba, która daje charakterystyczne objawy - szyjki zębów zostają obnażone i dochodzi do powstania procesów zapalnych na dziąsłach. Nie można lekceważyć tego problemu. Jego źródłem jest po prostu infekcja bakteryjna. Bakterie znajdujące się na kamieniu nazębnym wchodzą wgłąb kieszonek dziąsłowych i "robią swoje" - czyli powodują zanik kosci i rozchwianie zębów. Brzmi bardzo niefajnie.

Prywatne a publiczne usługi stomatologiczne

Pomimo tego, że publiczne gabinety stomatologiczne są ogólnodostępne, wielu pacjentów woli udać się do prywatnego dentysty. Dlaczego tak się dzieje? Jednym z głównych powodów takiego stanu rzeczy jest fakt, że na wizytę w publicznym ośrodku stomatologicznym nieraz trzeba bardzo długo czekać. W sytuacji, gdy sprawa jest pilna a ząb należy natychmiast wyleczyć taka wizyta jest nieodpowiednia. Dlatego też wielu pacjentów udaje się do prywatnego dentysty. Wielu z nich wybiera także prywatne gabinety stomatologiczne również z tego względu, że świadczone tam usługi są często dla klientów o wiele bardziej satysfakcjonujące a dentysta tam pracujący przykłada większą uwagę do każdego przypadku z osobna niż w publicznym zakładzie dentystycznym.

edytuj kod i kilka faktów z Wikipedii

W przypadku chorób przyzębia w wyniku recesji dziąseł odsłania się korzeń anatomiczny, a więc korzeń kliniczny może być bardzo skrócony.

Próg kanału korzeniowego (limen canalis radicis dentis) jest to wystająca w obrębie kanału korzeniowego, blisko komory, część zębiny (np. na środkowym górnym siekaczu wystaje na ścianie dystalnej i mezalnej). Może stanowić przeszkodę przy zgłębnikowaniu i oczyszczaniu kanału.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka