Kilka porad dla zdrowych zębów - Stomatologiczny

leczenie zębów pod mikroskopem cieszyn

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Profilaktyka jest lepsza od leczenia. Dlatego warto dbać o swoją jamę ustną i chodzić regularnie na kontrole stomatologiczne. Zaleca się przychodzić z wizytą do dentysty przynajmniej raz na rok, optymalnie co 6 miesi

Kilka porad dla zdrowych zębów - Stomatologiczny leczenie zębów pod mikroskopem cieszyn
ęcy. Taka częstotliwość pozwoli na szybką reakcję w razie problemów.

Czasami pojawiają się małe ubytki w zębach wynikające z nieodpowiedniej higieny jamy ustnej. Przy regularnej kontroli dentysta szybko zauważy taki ubytek i go załata za ułamek kosztów pełnego leczenie zęba. Bo trzeba pamiętać, że ból zęba oznacza poważny ubytek, który czasami może oznaczać utratę tego zęba.


Ważna profilaktyka

Nasze zęby są bardzo cenną rzeczą, więc należy o nie wyjątkowo dokładnie dbać. Nie chcielibyśmy w końcu zmagać się z ich bólem, koniecznością usunięcia lub naprawy czy też na przykład mało estetycznymi przebarwieniami. Z tego powodu potrzeba nam czegoś więcej niż standardowe mycie zębów czy ograniczenie spożywania słodyczy.
Regularne wizyty u dentysty w celach kontrolnych są bardzo przydatne w wykrywaniu wszelkich nieprawidłowości. Niezależnie od typu naszych możliwych problemów ? dziura w zębie, zwiększona kruchość, podejrzanie wyglądające dziąsło ? uzyskamy fachową poradę, a następnie pomoc. Powszechnie bowiem wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć.
Nawyk wizyt kontrolnych warto wpoić nie tylko sobie, ale i bliskim. Dbanie o uzębienie swojego dziecka jest istotnym elementem, ponieważ zaniedbania na wczesnym etapie mogą mieć w przyszłości niezbyt przyjemne konsekwencje. Pamiętajmy o tym za każdym razem, gdy zapisujemy się do dentysty ? nasza pociecha też może na tym skorzystać.


Operacyjne leczenie w stomatologii

Chirurgia szczękowo-twarzowa ? dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym schorzeń jamy ustnej, części twarzowej głowy ? aż po dół przedni czaszki włącznie ? oraz szyi. Ze względu na zasięg, coraz częściej specjalność ta określana jest jako chirurgia czaszkowo-szczękowo-twarzowa. Jest podspecjalnością stomatologii oraz chirurgii. Wyłoniła się na przełomie XIX i XX w. z chirurgii ogólnej.

Obejmuje chirurgię stomatologiczną, onkologię, traumatologię i chirurgię plastyczną części twarzowej czaszki. W większości krajów Unii Europejskiej do uzyskania tej specjalności wymaga się dyplomu lekarza i lekarza dentysty. W Polsce jest to jedna z trzech specjalności (obok epidemiologii i zdrowia publicznego), w których kształcić się mogą zarówno lekarze jak i lekarze dentyści. Dla lekarzy posiadających oba dyplomy istnieje odrębny, skrócony program specjalizacji

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_szczękowo-twarzowa



© 2019 http://stomatologiczny.przedszkole3.tychy.pl/