sta jest dobry czy też nie. Z tego powodu, pierwsza wizyta u nowego stomatologa nie powinna wiązać się z rozpoczęciem trudnego leczenia dentystycznego. Lepiej odwiedzić nowy gabinet dentystyczny z błahego powodu, zlecając dentyście - na przykład - zaplombowanie niewielkiego ubytku czy też usuniecie kamienia nazębnego.
Taka wizyta pozwoli nam się zorientować czy dany stomatolog jest dobry i nam odpowiada czy też nie. Rozpoczęcie skomplikowanego leczenia dentystycznego wiąże się z ryzykiem, że do dentysty - pomimo tego, że niekoniecznie nam odpowiada - będziemy musieli wracać, by mógł on zakończyć leczenie. Skomplikowane leczenie dentystyczne lepiej więc zostawić sobie na czas późniejszy i zaczynać je u danego stomatologa tylko wtedy, gdy uznajemy, że jest dobry i jego podejście do pacjenta nam odpowiada.
Niejeden gabinet dentystyczny ma w swojej
Niejeden gabinet dentystyczny ma w swojej ofercie opcję leczenia zębów w narkozie. Taka forma leczenia wiąże się oczywiście z wyższymi kosztami, niekiedy jednak leczenie zębów w narkozie jest doskonałym wyborem. Tak jest między innymi, gdy pacjent obawia się stomatologa. Przy leczeniu zębów w narkozie można mieć pewność, że ani dolegliwości bólowe się nie pojawią ani nie będziemy wiedzieli co w trakcie leczenia stomatologicznego się działo.
Warto wiedzieć, że dentysta nie podaje narkozy. Robi to anestezjolog, który podczas wizyty pacjenta w gabinecie stomatologicznym jest od jej początku do końca. Pacjent usypiany jest za pomocą zastrzyku dożylnego. Z reguły lekarz zakłada pacjentowi wenflon, przez który wygodnie podaje lekkie znieczulenie. Pacjent usypiany jest tylko na kilka minut. Na te chwile, w trakcie których odczuwałby dolegliwości bólowe związane z leczeniem stomatologicznym, po czym wybudzany. Przy tej formie leczenia - w przeciwieństwie do leczenia stomatologicznego bez narkozy - dentysta może wyleczyć kilka zębów, a nawet wszystkie, które leczenia wymagają.
Jakość wykonywanych usług najlepiej ocenić poprzez
Lekarz dentysta zazwyczaj nie kojarzy się nam zbyt dobrze. Stomatolog oznacza w naszej głowie ból i nieprzyjemności, ale nie musi być to prawdą. Dobry dentysta dba o komfort pacjentów, zarówno podczas wizyty w gabinecie dentystycznym, jak i przez cały okres leczenia zębów, co może trwać bardzo długo. Stomatolog powinien mieć doskonale wyposażony gabinet dentystyczny i to nie podlega dyskusji. Narzędzia muszą być wysokiej jakości, a fotel dentystyczny wygodny i posiadający nowoczesne dodatki. Nie mniej ważna jest miła i przyjazna atmosfera. Nie tylko dzieci boją się dentystów, obawa o ból dotyczy również dorosłych. Praca jako dentysta powinna też oznaczać kompleksowe podejście do pacjenta oraz świadczenie szerokiego zakresu usług przez lekarza.
Gabinet dentystyczny powinien mieć przestronną poczekalnię. Można w niej zamontować telewizor albo półkę z czasopismami. Powinna być ogrzewana, a nawet klimatyzowana. Pacjenci powinni czuć się dobrze zarówno przed wizytą, jak i po wykonanej usłudze. Pamiętajmy również, że leczenie jest wykonywane często w dłużej trwających etapach, dlatego pacjent w poczekalni może spędzać wiele czasu. Dentysta powinien oferować elastyczne terminy wizyt. Jakość wykonywanych usług najlepiej ocenić poprzez ilość oczekujących pacjentów. Z pewnością dobry specjalista stomatolog będzie często odwiedzany, nawet jeśli jego usługi będą drogie.
Powinniśmy bezzwłocznie zgłosić się do niego
Zdrowe zęby są podstawą dobrego samopoczucia człowieka. Istnieje wiele sposobów na prawidłowe dbanie o stan uzębienia, a regularne wizyty w przychodni stomatologicznej są jednym z nich. Dentysta zajmuje się przede wszystkim leczeniem stanów zapalnych uzębienia. Powinniśmy bezzwłocznie zgłosić się do niego w przypadku ostrego bólu zęba lub gdy zauważymy objawy takie jak: stan zapalny w jamie ustnej, zaczerwienione i obrzęknięte dziąsła oraz nieprzyjemny zapach z ust. Lekarz pomoże nam również w przypadku różnego rodzaju chorób, chociażby podczas leczenia próchnicy, zapalenia miazgi zębowej czy w przypadku usunięcia ognisk zakażenia zębopochodnego. Gabinet dentystyczny nie powinien nam się kojarzyć wyłącznie z chorobowym bólem zębów; powinniśmy zgłosić się do specjalisty w przypadku konieczności wykonania zabiegu usunięcia zębów, ale również podczas leczenia chorób ślinianek i żuchwy, w przypadku złamań kości szczęki oraz gdy zachodzi potrzeba rekonstrukcji tkanek miękkich jamy ustnej. Udając się do dentysty, nie trzeba mieć żadnego skierowania.