st gabinet dentystyczny, pozwolą nam utrzymać białe i zdrowe zęby na wiele lat. Dentysta, czyli stomatolog najpierw sprawdza podczas wizyty stan naszych zębów, a później decyduje o tym, co należy zrobić - wstawić lub wymienić plombę, wyczyścić kamień nazębny, czy nawet być może usunąć zęba, który krzywo rośnie i jego leczenie nie jest możliwe. Tym jednak zajmuje się chirurg szczękowy i jeśli nasz stomatolog prowadzący nie ma takiej specjalizacji, na pewno będzie mógł nam polecić dobrego specjalistę w dziedzinie chirurgii dentystycznej. Wspomniane już regularne kontrole uzębienia pomogą nam w tym, aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się w naszej jamie ustnej i reagować, aby zapobiegać o wiele bardziej skomplikowanym zabiegom. Niestety niektórzy idą do lekarza wtedy, kiedy ząb boli tak, że nie można normalnie funkcjonować. To niestety znak, że należało zadbać o to wcześniej, bo dziura w zębie jest tak duża, że wymaga leczenia kanałowego, albo nawet usunięcia zęba. Dlatego właśnie regularne kontrole są tak ważne, żeby nie musieć doprowadzać się do rozwiązań ostatecznych.
Dentysta
Dentysta to lekarz, u którego wizyt najbardziej ludzie się boją i które mogą należeć do najmniej przyjemnych, ale jest to też lekarz, którego powinniśmy odwiedzać regularnie przynajmniej raz w roku. Łatwiej jest u stomatologa wyleczyć zęba, w którym jest niewielki ubytek, niż gdy dziura w zębie będzie duża lub będzie ich tyle, że leczenie nie skończy się na jednej wizycie lub nawet koniecznie może być wyrwanie chorego zęba, gdyż za późno odwiedziło się gabinet dentystyczny i nie da się już go wyleczyć. Żeby mieć zdrowy i piękny uśmiech oprócz regularnych przeglądów zębów u dentysty ważne jest mycie ich co najmniej dwa dziennie, a najlepiej po każdym posiłku, czyszczenie przestrzeni między zębami nicią dentystyczną i ograniczenie jedzenia, które w nadmiarze może mieć zły wpływ na stan zębów, na przykład słodyczy i napojów typu coca-cola. Zdrowy i piękny uśmiech to wizytówka każdego człowieka, więc warto o tym pamiętać i dbać o swoje zęby, póki są zdrowe i nie jest potrzebna na przykład jakaś proteza
W wielu przypadkach jednak stomatolog się
Ósemki to zęby, które wyrastają w późniejszym wieku. Zdarza się, że wyrastają w nieprawidłowy sposób, uciskając inne zęby lub powodując rany dziąseł czy też podniebienia. Niekiedy są to zęby szczątkowe, bardzo podatne na próchnice i tak naprawdę zbędne. Te, które rosną nieprawidłowo, dentysta z powodzeniem może usunąć. W wielu przypadkach jednak stomatolog się tego nie podejmie, mówiąc wprost, że konieczny tu jest stomatolog chirurg. Nie każdy gabinet dentystyczny jest miejscem, gdzie można takiego lekarza znaleźć.
Chirurgiczne usuwanie ósemek - wbrew pozorom - nie jest ani bardzo trudne ani tym bardziej bolesne. Chirurg stomatolog podaje bowiem przed zabiegiem silne znieczulenie, dzięki któremu pacjenta boleć na pewno nie będzie. Usuwanie ósemek często jest związane z koniecznością nacięcia dziąsła. To zaś wiąże się z tym, że na ranę trzeba założyć szwy. Decydując się na usunięcie ósemek, trzeba więc liczyć się z tym, że konieczne będzie odwiedzenie dentysty więcej niż raz. Z reguły potrzebne są dwie wizyty. Pierwsza, w trakcie której chirurg stomatolog usunie ósemki i na rany założy szwy i druga, w trakcie której je zdejmie.
Zdrowe i zadbane zęby są niewątpliwe
Piękny uśmiech dodaje nam pewności siebie. Zdrowe i zadbane zęby są niewątpliwe naszą wizytówką. Ładny uśmiech sprawi, że będziemy się dobrze czuć we własnej skórze. Trzeba jednak podkreślić, że wizyty u stomatologa mają w pierwszej kolejności zapewnić nam zdrowe zęby.
Pomyślmy tylko - jest przyjemny sobotni wieczór w eleganckiej restauracji, a my nie możemy w pełni delektować się kolacją ponieważ boli nas ząb. Ból zęba należy do tych bóli, które są wyjątkowo nieprzyjemne i jednocześnie promieniują one po całej szczęce. W takiej sytuacji tylko dentysta jest nam w stanie pomóc, niestety ale tabletki przeciwbólowe pomogą nam na chwilę, natomiast nie zlikwidują problemu. Jedynym wyjściem jest stomatolog i gabinet dentystyczny. Co prawda, wizyty te nie należą do przyjemnych i mało jest osób, które lubią wizyty w gabinecie stomatologicznym ale są jedynym ratunkiem by skutecznie pozbyć się problemu. Warto podkreślić, że jeśli chcemy uniknąć bolesne i nieprzyjemne wizyty to zdecydowanie musimy odwiedzać dentystę regularnie co sześć miesięcy - wówczas próchnica nie rozwinie się mocno i tym samym leczenie jest krótsze i bezbolesne.