O kwestiach stomatologicznych - kilka porad - Stomatologiczny

Dentysta Bytom

Jak przekonać dziecko do dentysty?

Największy problem z leczeniem zębów zwykle mają dzieci. Chociaż strach przed dentystą bardzo często dotyczy także dorosłych, to jednak wśród dzieci problem ten może być naprawdę poważny. O ile dorosły jest świadomy konsekwencji niele

O kwestiach stomatologicznych - kilka porad - Stomatologiczny Dentysta Bytom
czenia zębów, o tyle dziecku czasem trudno przetłumaczyć, że wizyta u dentysty jest konieczna. Jak przekonać dziecko do wizyt stomatologicznych? Dobrą propozycją jest zabranie dziecka do specjalnego stomatologa. Coraz częściej możemy spotkać gabinety stomatologiczne, w których świadczone są usługi specjalnie dla dzieci. W takich miejscach dziecko na pewno spotka się z miłym przyjęciem, a lekarz stomatolog będzie miał odpowiednie podejście i nie przestraszy małego pacjenta.

Zęby - profilaktyka

W celu maksymalnego ograniczenia wystąpienia bólów zębów na tle zmian w obrębie tkanki twardej i stanów chorobowych miazgi należy:

dbać o higienę jamy ustnej:
przynajmniej 2 razy dziennie szczotkować zęby pastą zawierającą fluor;
delikatnie szczotkować dziąsła i język;
przestrzenie międzyzębowe czyścić nicią dentystyczną;
stosować płyn do higieny jamy ustnej;
ograniczyć spożycie produktów zawierających cukier;
stosować dietę bogatą w wapń;
spożywać duże ilości wody w celu wspomagania procesu produkcji śliny;
regularnie kontrolować stan uzębienia u dentysty:
raz na 12-24 miesiące ? osoby bez problemów z zębami i jamą ustną;
co 6 miesięcy ? dzieci (w celu szybszego wykrycia ewentualnych zmian);
przeprowadzać czyszczenie uzębienia w gabinecie stomatologicznym;
w razie potrzeby stosować zalecone przez lekarza kuracje fluoryzacyjne.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/B%C3%B3le_z%C4%99b%C3%B3w

Z poważnym urazem zębów lub szczęki

Nie każdy gabinet dentystyczny może zająć się poważnymi przypadkami uszkodzenia zębów oraz szczęki. Do pewnych procedur musimy udać się do kliniki dentystycznej, bo tylko tam maja odpowiedni sprzęt oraz właściwych specjalistów. Mowa tutaj o chirurgach szczękowo-twarzowych, którzy muszą być przy zabiegach takich jak operacyjne usuwanie ósemek.

Ważne jest też aby klinika miała RTG na miejscu, żeby nie wozić pacjenta po to aby wykonać zdjęcie rentgenowskie zębów. Niestety takie klinki często liczą sobie dużo drożej za mniej skomplikowane zabiegi takie jak wypełnianie,a le rekompensują to jakością usług oraz możliwością zajęcia się poważnymi przypadkami.